+2
krupierkt 12 grudnia 2016 09:40
O atrakcjach jakie czekają na turystów w stolicy Holandii pisane już było wiele razy, więc skupię się na środkach transportu i kosztach naszej podróży.Transport:
(Wizzair) Gdańsk – Groningen – 39zł
(autobus 100) Port lotniczy Groningen-Eelde – Dworzec kolejowy Groningen 5 €
(Holenderskie Koleje NS) Groningen – Amsterdam - 25,5 €

(Terravision) Amsterdam Centrum – Eindhoven lotnisko - 22,5 €
(Wizzair) Eindhoven – Gdańsk - 94 złCała podróż, od momentu kiedy samolot wystartował z lotniska w Gdańsku do chwili gdy naszym oczom ukazała się gigantyczna kopuła dworca Amsterdam Centraal, trwała 6 godzin.

Pomimo 40 minutowego opóźnienia z jakim przyleciał samolot, przed lotniskiem czekał na nas autobus przyśpieszonej linii 100. Do dworca jechaliśmy dosłownie kilkanaście minut.Koleje NS nie udostępniają zakupu biletów online przy płatności kartą inną niż wydaną przez Holenderskie banki. Turyści muszą skorzystać z automatu na dworcu. Bilet jest ważny przez cały dzień, a podróż wymaga przesiadki.

Metody płatności:
· Bilety Wizzar kupione 3 miesiące wcześniej z Discount Club (online)
· Autobus bilety u kierowcy (gotówka)
· Bilety na kolej w automacie na dworu Groningen (karta)
· Autobus Terravison - bilety kupione 2 miesiące wcześniej (online)Powrót był mniej wymagający i trwał 5 godzin. Autobus Terravision z centrum Amsterdamu dowiózł nas wprost na lotnisko. Kursowanie autobusu dostosowane jest do godzin odlotów,

Zgodnie z instrukcjami jakie opisane są na forum koszt wspomnianej podróży można jeszcze bardziej obniżyć, np wybierając zamiast pociągu autobus firmy FLIXBUS. Jednak ja miałem tylko 3 dni i taka opcja była najbardziej optymalna. Dzięki dniom ustawowo wolnym od pracy, spędziłem długi listopadowy weekend dobrze się bawiąc i nie tracąc przy tym urlopu.

Dodaj Komentarz